Buğday Yağının Faydaları


Buğday Yağının Faydaları
Buğday yağının içeriği

Buğday yağında önemli miktarda B1, B2, B3, B6, D ve E vitaminleri bulunmaktadır. Genel kültür açısından kullanılan ürünleri neye, ne için kullanıldığı iyi bilinmelidir. Doğal bir hücre yenileyici ve antioksidandır. Protein, aminoasit ve mineraller açısından da oldukça zengindir.

Buğday yağının faydaları

  Cilt, saç, midebağırsak yani sindirim bozukluğu, görme bozukluğu ve hafıza problemlerinde faydalıdır. Cilt sağlığı açısından, kırışıkları ortadan kaldırmak, nemlendirmek, selülit gidermek, cilt lekeleri, gözaltı morlukları ve doğum çatlaklarını gidermek için kullanılır. Saç sağlığında ise yoğun saç bakımı ve günlük bakım için rahatlıkla kullanılmaktadır. E vitamini bakımından zengin olması nedeniyle iyileştirici etkisi vardır. Özellikle cilt sağlığında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Saç bakımında ise dökülmelerin, kırılmaların ve yıpranmaların önüne geçmektedir. Saçları besleyerek yoğun nem bakımı yapıp aynı zamanda güçlenmesine yardım olmaktadır. Saç yüzeyinde meydana gelen kırılmalardan kaynaklı çirkin görüntünün düzelmesine yardımcı olmaktadır. Selülitli bölgeye sürülüp lif yardımı ile masaj yapılarak selülit görünümü azaltılabilir. Hamilelik döneminde ise karın bölgesinde veya göğüs bölgesinde hızlı kilo alıp verme ve hormonal nedenlerden dolayı meydana gelecek çatlak görünümünün oluşmasını engellemek veya oluşan çatlakların görünümü azaltmak için düzenli olarak masaj yaparak kullanılabilir.

Doğal bir onarıcı bakım yağıdır. Düzenli olarak kullanıldığında etkileri hızlı bir şekilde görülecektir. Kepekli buğday yağı, normal buğday yağına göre daha sağlıklıdır. Ayrıca buğday yağı aktarda, eczanelerde bulunabileceği gibi evde de kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Ağladım Ağladım
0
Ağladım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Dislike Dislike
0
Dislike
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
haha haha
0
haha
Aşk Aşk
0
Aşk
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
O Neydi O Neydi
0
O Neydi

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buğday Yağının Faydaları

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF