Dinç Uyanmanın Sırları


Erken kalkmak istiyorsunuz ama bunu başaramıyormusunuz? İşte tam size göre yardımcı olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık. Aslında mesele sizin yataktan kalkmayı isteyip istemediğinizden geçiyor. Sürekli ertelediğiniz bir alarmınız var galiba. Bunun önüne geçmek için sizi uyanmaya motive edecek birşeyler bulmalıyız. Şunu unutmamak gerekir ki erken kalkan insanlar hayatta daha başarılıdırlar.

Güne başlar iken ihtiyacınız olan bir iki saat. Gelde bu iki saati ayarlamayı birde bana sor der gibisiniz. Ama bu eylem erken uyanmak ve bunu uygulamaya geçirmek iki farklı olgudur.

Haydi şimdi erken kalkmak için bunları denemeye ne dersiniz?

Ahh O baş Belesı Olarak Gördüğünüz Alarmınızı Kurun

Mutlaka alarmınızı kurun ve özellikle yatakta biraz daha yatayım yaa diyenlerdenseniz alarmınızı 10 dakika erkene kurun. Biyolojik saatinizde düzeni tutturana kadar. Nedir ki bu biyolojik saat? vücudunuzun sabah kalkmaya alıştığı saatiir. Yani her gün aynı saatte kalka kalka vücut istemeden de olsa o saatte uyanacaktır.

Bir Arkadaşınızdan ve Ailenizden Destek Olmasını İsteyin

Arkadaşlarınızdan bu konuya destek olmalarını isteyebilirsiniz. Örneğin kankan erken mi kalkıyor? Söyle ona uyanınca seni arasın, gibi.

Soğuk veya Ilık Bir Duş Alın

Sabah kalkın ve soğuk bir duş alın. Oooo sende abarttın dostum… dediğinizi duyar gibiyim. Ama tam soğuk olmasada ılık bir su ile duş alabilirsiniz. Sıcak su ile duş almayın çünkü bu sizi iyiden iyiye mayıştıracaktır.

Sağlıklı Bir Güne Güzel Bir Kahvaltı İle Başlayın

Kalkar kalkmaz kahve içmeye çalışmayın. Yapabiliyorsanız güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Yok daha midem uyanmadı diyorsanız ozaman bir adet elma sizi dinç tutacaktır. Yok onuda yapamam diyorsanız ben size yuh demeden kalkıp birkaç bardak su için derim.

Müzik İle Güne Başlayın

Bilim insanların araştırmalarına göre müzik ruhun gıdesıdır. Müzik ile güne başlayın ve üzerinizi, giyerken dahi hoş bir müzik dinleyin. işe giderkende güzel orta heycanlı bir müzik iyi gelecektir. Ama tavsiyemdir güne acıklı müzikler ile başlayarak gün dolmadan kendinizi isyana bağlamayın derim.

Erken Uyumak

Erken yatın. Erkenden kastım herkes kendi vücudunu biliyordur iyi bir uyku için ortalama uyuma süresine göre uykuya yatın. Yatmadan önce kesinlikle elektronik cihazlarla yani en önemlisi cep telefonunuzla uğraşmayın oynamayın.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Ağladım Ağladım
0
Ağladım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Dislike Dislike
0
Dislike
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
haha haha
1
haha
Aşk Aşk
0
Aşk
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
O Neydi O Neydi
0
O Neydi

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dinç Uyanmanın Sırları

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF