Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?


Kızlık Zarı Dikiminde Kullanılan Yöntemler

    Geçmiş yıllardan bu yana süregelen ve toplumumuzun en çok önemsediği konulardan biri de kızlık zarıdır. Gerdek gecesinde yırtılan bu zar toplumda bakireyim kimse ile beraber olmadım algısını yaratmak içindir. Fakat yaratılışa göre bu zar genç kız dönemlerinde bizi hastalık ve mikroplara karşı koruyan bir kalkandır. Bu algının geçmiş yıllardan günümüze gelmesi namus meselesine kadar ilerlemiştir. Kızlık zarı bilerek ya da bilmeyerek yırtılırsa bunun çözümü günümüzde oldukça kolay yollar ile tamir edilmektedir. Kızlık zarı nasıl dikilir günümüzde en merak edilen sorulardan biridir. Genç kızların evlenmeden önce bakire değilsem büyük sorun olur düşüncesi kızlık zarının yırtılması ile baş gösterir. İki farklı yöntem ile namus meselesi olan bu zar dikilebilir.

Kızlık zarı dikilirken kullanılan yöntemler nelerdir?

    Flep Yöntemi: Vajina duvarından alınan parçalar iki dudak arasına çok sağlam olmamakla beraber dikilmesi ile olur. İlk birleşme sırasında çok acı çekmeden kanamanın olması sağlanır. Orijinal kızlık zarına göre daha çok kanama görülebilir. İşlem yaklaşık 15-30 dakika arasında sürer. Ameliyat sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Antibiyotik kullanımı ile bölgenizde meydana gelen ağrıyı yok edeceğinden operasyon sonrası mutlaka antibiyotik kullanımına dikkat etmelisiniz. Evliliğinizden iki ay önce bile yaptırsanız kalıcılığını halen daha koruyabilir. İşlem sonrasında o bölgeyi gerdirecek hareketlerden kaçınmanız gerekir. Aksi takdirde bölgeye zarar verebilirsiniz. Aynı zamanda kabız olmamakta son derece önemlidir. Dikişlerin tam anlamıyla tutması için o bölgenin temizliğine dikkat etmelisiniz.

Mikrocerrahi Yöntemi: Evlilik tarihinizden 1-7 gün önce yaptırmanız gereken bir yöntemdir. Kısa süreli bir yöntem olduğu için de diğer işlemlere göre daha kısa sürer. Vajinayı daraltacak dikişlerin atılmasıyla yapılır. İlk birleşme sırasında kanama oranı mutlaka olur. Bu gibi bir işlem yaptırmaya karar verirseniz mutlaka jinekolog ile görüşme yapmalısınız. Uzman bir jinekolog bu başarıyı size sunabilir. Bu işlemden sonra da vajina bölgenizin temizliğine dikkat etmelisiniz. Genellikle kişinin tercihine bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi yapılabilir. Ciddi bir işlem olmadığı gibi işlem sonrası da şiddetli ağrılarınız olmaz. Ağrılarınız olmaması için de hekimin önereceği ilaçları mutlaka kullanmalısınız.

İlk ilişki sonrası kanamanın olma olasılığı nedir?

    Uzman bir hekim tarafından bu işlemi yaptırdıysanız iki yöntemde de kanama oranı 0’dür. İşlem sonrasında vajina bölgenizin temizliği ve bakımına dikkat etmeniz de son derece önemlidir.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Ağladım Ağladım
1
Ağladım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Lanet Olsun Lanet Olsun
2
Lanet Olsun
Dislike Dislike
1
Dislike
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
haha haha
1
haha
Aşk Aşk
0
Aşk
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
O Neydi O Neydi
2
O Neydi

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir?

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF