Kredi Notu Yükseltmek

Dünyada her insanın kendine özel birtakım ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçları yerine getirmek için bazen maddiyata ihtiyaç duyarlar.


Kredi Notu Yükseltmek

Kredi Nedir?

            Dünyada her insanın kendine özel birtakım ihtiyaçları olabilir. Bu ihtiyaçları yerine getirmek için bazen maddiyata ihtiyaç duyarlar. Her insanın finans durumu iyi olmadığı için bu noktada ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan borç para isterler. İstedikleri bu borç genel tabiri ile kredi olarak adlandırılır.

Kredi Çeşitleri Nelerdir?

            Her insanın ihtiyacı farklı olduğu gibi bankaların verdiği kredilerde de farklılık olabiliyor. Bankalar insanların ihtiyaçlarına göre kredileri bir kategoriye dizmiştir. Bu kategoriler araba almak isteyenler için taşıt kredisi, ev almak isteyenler için konut kredisi, günlük ihtiyaçlarını karşılamak için bireysel kredi olarak sınıflandırmışlar. Her insan kendi ihtiyacına göre bankalar gidip şahsen başvuru yapmaktadır. Bu başvuru sırasında krediyi almak isteyen kişinin kredi notu, gelir durumu, iş durumu gibi birtakım araştırmalar yapmaktadır. Bu noktada en önemlisi krediyi alacak kişinin kredi notunun yüksek olmasıdır.

Kredi Notu Nedir?

            Kredi notu kredi almak için başvuru yapan kişinin daha önceden aldığı kredileri öderken almış olduğu puanlardır. Bu puanlar krediyi zamanında ödendiği zaman olumlu yönde, zamanı geçtikten sonra ödendiği zaman negatif yönde bir grafik içinde olur. Kredi notu ayrıca kişinin kredi kartı var ise kredi kartı borcunun öderken almış olduğu puanları da kapsar.

Kredi Notunu Nasıl Yükseltilir?

            Kredi notunu yükseltmek için çok basit iki- üç altın kural vardır. Bunlardan birincisi kişinin var ise kredi kartı borcunun ödeme gününü geçirmemesidir. Eğer kullanıcı kredi kartı ödeme gününü geçirir ise kredi notu negatif yönlü bir eğilim gösterecektir. Aynı şekilde kişi kredi kartı borcunun sadece asgari ücretini değil dönem borcunu ödemesi kredi notunun pozitif yönde bir eğilim göstermesinde etkili olacaktır. Kullanıcı kredi kartı veya kredi borcunu zamanında ödemeye devam ederse kullanıcının kredi notu yükselmeye devam edecektir.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Ağladım Ağladım
0
Ağladım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Dislike Dislike
0
Dislike
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
haha haha
0
haha
Aşk Aşk
0
Aşk
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
O Neydi O Neydi
0
O Neydi

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kredi Notu Yükseltmek

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF