Şeker Diyeti ile Zayıflamak


Şeker Diyeti
Şeker Hastalığı Nedir?  

Şeker hastalığı bir diğer adıyla diyabet vücutta bulunması gereken insülin miktarının düşük olması veya doğru kullanılmaması olarak bilinir. İnsülin şekerin kana değil de hücrelerin içine yerleşmesini sağlayan bir sistemdir lakin diyabet yani şeker hastalığı dolayısıyla yeterli kullanılamayan insülin şekeri hücreye değil direkt olarak kana karıştırır. Şeker hastası olan şahıs bu durumdan dolayı o şekeri kullanamaz ve kan şekeri düşer. Kan şekeri düşme durumuna hiperglisemi denir ve bu büyük zararlara yol açar. Bazı diyabet çeşitlerinde ise vücut insülin üretir ama az üretir. Durum böyle olunca da ileride kullanılacak insülin hücreleri eksiği tamamlamaya çalışır ve yorulup çabucak tükenir. İleri yaşlarda görülen bu tür şeker hastalığının en çok görülen türüdür.

Şeker Diyeti Nedir? 

Şeker hastalığında beslenme hafife alınmayacak kadar önemli ve üstüne düşülmesi gereken bir konudur.Bu durumda diyabet hastalığı için uygulanacak diyet programı da farklı ve bireye yönelik  olmak zorundadır. Diyet programı hazırlanırken boy, kilo, insülin miktarı, vücudun yapısı gibi ögelere dikkat edileceğinden bu diyet üstün körü hazırlanmamalıdır.  Hazırlanacak olan diyet programında tüketilmesi önerilen miktarın üstüne çıkılırsa kan şekerinizin artmasına, az miktarda tüketilmesi de kan şekerinizin düşmesine sebebiyet vereceğinden diyet programını ihmal etmeden uygulamak sizin için en faydalı yöntem olacaktır. Düzenli uygulanan bu diyet programı size zayıflama gibi artı puanlar olarak geri dönebilir.

Bu diyette uzak durulması gerekilen en temel besin maddesi şeker ve şekerli besin ögeleridir. Alkolden, yağ ve şeker oranı yüksek besinlerden (kek, kurabiye, pasta vs. ) kızartmalardan, şarküteri ürünlerinden ve katı yağlardan uzak durulması önerilmektedir.

Diyetin doğru uygulanması sonucunda rahat bir hayat sürebilir ve diyabetle bu yöntemi kullanarak baş edebilirsiniz.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Ağladım Ağladım
0
Ağladım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Lanet Olsun Lanet Olsun
1
Lanet Olsun
Dislike Dislike
0
Dislike
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
haha haha
1
haha
Aşk Aşk
0
Aşk
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
O Neydi O Neydi
0
O Neydi

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şeker Diyeti ile Zayıflamak

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF